czwartek, 14 czerwca 2012

Kartonowy zamek dla lego-rycerzy

Od jakiegoś czasu, chłopcy bawią się klockami lego. Mają kilka małych zestawów, odwiedzamy też czasami świetlicę lego, gdzie można wypróbować tworzenie bardziej skomplikowanych konstrukcji. Zwłaszcza Mikołaj wciąga się w budowanie i z niezwykłym skupieniem i cierpliwością potrafi łączyć nawet mini-klocuszki. Na Dzień Dziecka dostali więc zestaw klocków lego z rycerzami. Ponieważ mnie klocki lego bawią umiarkowanie, zazwyczaj obserwuję ich zabawy z boku i zauważyłam, że najfajniej jest złożyć rycerzy, konie i wozy a potem już po prostu bawić się w wymyślone przez siebie scenki. Gdy na blogu Bajdocja znalazłam pomysł na zamek z pudełka po chusteczkach wiedziałam, że musimy go zrobić. Zachwyciła mnie zwłaszcza opuszczana brama - po prostu idealne tło dla naszych lego - rycerzy!

w szale twórczym

 Chłopcy z entuzjazmem zabrali się do pracy i pomagali mi jak mogli, błyskając przy tym kreatywnością. Z naszych wspólnych wysiłków powstał taki oto zamek i ozdobiony kubeczek (kubeczek jest dziełem Dominika i nie wiem czym dokładnie jest, ale okazał się niezbędnym elementem zamku;-))

u bram zamku
Mikołaj natychmiast zawołał: "A król? Musimy zrobić króla!" I w ten sposób powołaliśmy do życia całą królewską rodzinę. Króla zrobiłam wspólnie z Mikołajem, królowa jest moim dziełem a królewna w pełni dziełem Mikołaja - samodzielnie zaprojektowanym i wykonanym. Czy naprawdę dzieci z autyzmem są mało twórcze?
królowa, król i królewna
Kiedy skończyliśmy naszą pracę, chłopcy mogli się bawić a mama poleżeć i poczytać. I tak czekamy na lepszą pogodę, która pozwoli nam spędzić więcej czasu na zewnątrz.

P.S. W trakcie zabawy Mikołaj przybiegł do mnie wołając: "Mamo, musimy jeszcze zrobić wóz!"
O matko! To może jutro synku...


4 komentarze:

 1. Zamek świetny i zabawa znakomita. Chętnie wykorzystam pomysł,bo my teraz jestesmy księżniczkami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zamek jak Barbakan, a co do lodów w Krakowie, to nam najbardziej smakowały te: http://pl.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g274772-d1221177-r120642479-Lody_na_StarowiSlnej-Krakow_Lesser_Poland_Province_Southern_Poland.html

  OdpowiedzUsuń
 3. co powiesz na kolejną zabawę blogową?
  http://dodziecizpasja.blogspot.com/2012/06/11-questions-tag.html

  OdpowiedzUsuń