niedziela, 14 października 2012

"...więc chodź, pomaluj mój świat..."

Dziś szybka i prosta gra, która pomaga w zapamiętaniu nazw kontynentów. Powstała dla Dominika, który potrzebował małej powtórki. Każdy z graczy dostaje konturową mapę świata i musi pokolorować wszystkie kontynenty zgodnie z kolorami montessori. Kolejno rzucamy kostką i kolorujemy odpowiedni kontynent. Najlepiej byłoby mieć na kostce malutkie kontynenty w odpowiednich kolorach, ale ja wybrałam wersję łatwiejszą w przygotowaniu i po prostu napisałam nazwy, które odczytywał nam Mikołaj. W czasie gry korzystaliśmy z kart z kontynentami, żeby Dominik mógł sobie sprawdzać, jakiego koloru ma użyć. Kolorowaliśmy kredkami świecowymi i pastelami a na zakończenie pomalowaliśmy oceany akwarelami.  Efektem tej prostej gry, są prześliczne mapy:

mapa Mikołaja

mapa Dominika

A poniżej pomysł autorski Mikołaja. Gdy wyszłam, ułożył sobie z kart mapę świata. Fajne, prawda?

praca Mikołaja wg własnego pomysłu

Gdyby ktoś się zastanawiał jak zmieściłam siedem kontynentów na sześciu ściankach kostki, odpowiadam: Ameryki były razem. Napis głosił: "Ameryka Północna lub Południowa" i prawdę mówiąc była to kolejna atrakcja - można było SAMEMU wybierać!


5 komentarzy:

 1. Magda,bardzo lubię zabawy dotyczące państw, kontynentów itp., ale jeszcze bardziej lubię proste pomysły, także dzięki, dzięki dzięki ;)
  pozdrówki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja tak z innego gara - czy my się nie spotkałyśmy na kursie u pani Basi w Krakowie 12,13.10?
  Monika M.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaki ten świat jest mały:)a Twój blog odwiedzam regularnie i miło wiedzieć kto go tworzy.
  pozdrawiam Monika M.

  OdpowiedzUsuń